Zapraszamy do obejrzenia wystawy

kom. 500 067 550

kom. 500 067 550 - Zadzwoń

tel. 22 3312819 zostanie przakierowany na komórkę

PHU WITRUM

ul.Kuratowskiego 2

(wjazd od Al. Wilanowskiej)

Pomieszczenie przy administracji osiedla

02-747 Warszawa

NIP 951-005-43-24

witrum@witrum.waw.pl

Cennik drzwi na stare futryny do bloku warszawa

------------------------------

 godziny otwarcia

Otwarte tylko w soboty

sobota 11.00-15.00

Termin wykonania montażu      6 - 8 tydzień

informacja z 31 marca 2022

Obudowa ,zabudowa futryn , nakładki.

Jesteśmy w stanie wykonać zabudowę metalowej futryny, w sposób całkowity lub częściowy bez usuwania starej futryny. Sposób zabudowy można wyjaśnić tylko w mieszkaniu u klienta, ponieważ każde mieszkanie w bloku czy w domu ma inny rozstaw ścian i posiada różne utrudnienia np. górne pawlacze, szafy itp. Statystycznie, usługę obudowy futryn można wykonać w około 20 % mieszkań. Polecam nasz pomiar i montaż wykonany zawsze czysto i starannie.

Cena zabudowa futryny, jednego kompletu (ościeżnica nakładka + drzwi + montaż + klamka) wynosi od 2000 zł do 2700 zł. Cena zależy od rodzaju drzwi, okleiny,stopnia trudności montażu,rodzaju klamki.

Zabudowa futryny powoduje zwężenie przejścia na szerokości, minimum o 3 cm.

Minimalna grubość ścianki działowej ze starą futryną - 6 cm.

Ościeżnice nakładki na stare futryny.

  • Problemem przy wstawianiu nakładek są duże krzywizny ścian - nowa futryna nie może być wypionowana.
  • Często w mniejszych mieszkaniach futryny są usytuowane prostopadle do ścianek działowych lub w wąskich korytarzach. Powoduje to ,że trzeba przerabiać ościeżnicę nakładkę.
  • Futryny nakładkowe po nałożeniu na stare futryny wystają poza obrys ściany - nie każdemu może się to podobać.
  • Duży koszt ościeżnic nakładek - ceny zaczynają się powyżej 550 zł , trzeba też wziąć pod uwagę przerabianie tych ościeżnic i cenę montażu.

 Schemat zabudowy futryny. W ten sposób można wykonać obudowę ościeżnicy.Usługa jest stosunkowo czysta , ale pracochłonna. Zabudowa futryny wygląda doskonale.

Na zdjęciu obok, wymiar 3,5 cm pokazuje grubość opaski futryny nakładkowej od strony skrzydła drzwiowego. W zwykłych ościeżnicach jest to wymiar od 1,5  do 2 cm. 

 Powyżej czerwoną strzałką pokazano końcową pozycje progu po obudowie starej futryny. Proszę zwrócić uwagę ,że po zamknięciu drzwi w pomieszczeniu z jasną terakotą (łazienka) będzie widoczny pas podłogi w kolorze brąz (przedpokój). Odcięcie jednej podłogi od drugiej (próg) , powinien znajdować się pod zamkniętymi drzwiami. W sytuacji zamontowania futryny typu nakładka jest to niemożliwe.